Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nova sport open

3. 10. 2017

Před nějakou dobou jsme tak zas s Rosťou jednou něco slavili, když se v TV objevila upoutávka na novasport open. Úroveň promile už byla na dostatečné úrovni, takže rozhodnutí bylo rychlé a jednoznačné – jedeme! Druhý den si to někteří z nás ale nepamatovali..  J  Nicméně na rozhodnutí udělat si výlet do Prahy se nic nezměnilo. Co se ale změnilo byl hrací termín, z původní soboty byl turnaj přehozen na neděli, takže náš plán zajít si v pátek na turnaj do Ajeta nakonec  neklapnul, páč jsme jeli až v sobotu. Cesta a příprava probíhala přesně jak se sluší a patří na vlakový výlet za šipkama. Po přesunu do Hostelu Ládví (mimochodem na přespání můžeme jen doporučit, skromné ale čisté, za 400Kč nadohled od metra yes).  jsme si před odjezdem do Ajeta zašli v blízké komunistické restauraci na vývar, já z česneku, Rosťa z veverky..  Po příjezdu na letenské náměstí mě trochu zmátlo, že místo cedulí Ajeto, tam byla nějaká čínská restaurace či co. Rosťa měl ale nastudovanou mapu a přes můj nesouhlas mě táhnul na druhou stranu, kde se ale nyní Ajeto opravdu nachází. Nové prostory jsou o něco menší ale 10 softových a 5 sisálových terčů jsou více než dostačující k vyřádění a my se nemohli dočkat, až změříme síly s místními střelci. Byli jsme tam poměrně brzy a byl tam jen jeden, na sedmou večer tam ale byla rezervačka pro 20 lidí, takže jsme doufali, že se brzy někdo objeví. No, neobjevil…tedy kolem půl osmé se tam začali nějací lidi trousit ale měli tam nějakou oslavu a o šipky neměli zájem. Rosťa tak vyzval toho osamělého střelce, který nám vysvětlil, že asi nikdo nepřijde, páč byl den předtím turnaj… největší šipkový klub v miliónovém městě a v sobotu tam není ani noha, bo se hrálo v pátek.. surprise  Rosťa mě ještě párkrát porazil, než jsem dosáhl hladiny, ve které bych ho neporazil už ani omylem, takže jsme to odpískali a šli se mrknout na Třískův most. Nakonec jsme toho viděli mnohem víc, mám pocit, že jsme prošli tak půl Prahy – která je v noci ale fakt nádherná.

V neděli jsme nemuseli vstávat nijak brzy, zápasy nás čekaly až kolem 12 hodiny. Z obavy z cen v hotelu Pyramida, jsme na snídani zašli do vedle stojící velmi hezké pekárny, kde jsem za tu snídani nechal dvě stovky  :-/  Dopoledne bylo v Pyramidě ještě velmi plno a člověk si musel odstát frontu, než si mohl hodit na tréninkový terč. Formát turnaje byl takový, že první 4 kola se hrálo high score na 7 kol a až pak přišly na řadu 301DO, a pak 501DO. První na řadu jsem v 11:40 přišel já, můj skromný cíl byl přelézt jedno kolo. Soupeř sice nebyl žádná lopata ale hratelný byl. V prvním legu jsem 5 kol vedl, pak hodil 17 a 22 bodů a bylo po srandě. Ve druhém jsem na rozdíl od soupeře trefoval jen ty „nepískací“ triply a moje účast v turnaji byla u konce.  Rosťa přišel na řadu o dvacet minut později. První, nervózní leg se skóre přelévalo, nakonec ho Rosťa prohrál o tři body a jednu odraženou šipku – těch bylo mimochodem celkem dost, hrálo se na terčích s kulatými dráty. Rosťa pak přidal a zápas otočil – a měl na hodinu a půl pauzu. Zatímco já se už mohl věnovat dodržování pitného režimu a obdivování šipek za 11.000Kč, které tam byly na prodej, Rosťa se držel a pečlivě trénoval. To se mu vyplatilo, další 2 zápasy zvládl 2:0 a došlo na to, co jsem mu předpovídal – tedy, že se ve finále své skupiny setká z Danem Barbořákem. Vítěz postupoval mezi posledních 32. Rosťa se každý zápas zlepšoval ale Danův nástup 140, 134, 140 a 139 bodů byl nad jeho síly. Druhý leg byl vyrovnaný, nakonec  Rosťa trefil v sedmém kole drát u triplu 20 a prohrál o nějakých 50 bodů.  Měli jsme tedy hotovo a museli se rozhodnout, zda turnaj dokoukáme a počkáme si na losování o jednu speciální cenu – také zájezd na šipky do Anglie. To by ale velmi pravděpodobně znamenalo, že nestihneme vlak o půl sedmé, na který jsme měli lístky. Já ale cítil, že tu cenu jistě vyhraje nějaký slušný člověk (tedy já nebo Rosťa) a tak jsme zůstali a ve zbytku turnaje fandili jedinému zbývajícímu zástupci moravskoslezských šipek – Danovi Barbořákovi. Ten nakonec zůstal těsně před branami účasti na pódiu, kde si to poslední 4 rozdali před kamerami novasportu o tři skvělé ceny – zájezdy na MS světa v šipkách v Anglii. Nad jeho síly byl Michal Kočík, který vyhrál 3:2, a toho ve finálové čtyřce doplnili Karel Sedláček, Antonín Davídek a David Hradecký. V prvním semifinále porazil David Hradecký Michala Kočíka 3:1 a v tom druhém trochu překvapivě vyhrál Antonín Davídek s Karlem Sedláčkem 3:0. V zápase o třetí místo pak uspěl Karel Sedláček. Ve finále David Hradecký zdolal Antonína Davídka 3:1 a získal tak výlet na finále MS do Londýna.  Vylosovaným šťastlivcem byl Daniel Záruba..

Výlet se každopádně vydařil, jedinou menší kaňkou bylo prázdné Ajeto. Příští rok jedeme znova – pokud nám to nebude kolidovat z víkendem na Žermanicích   :-p  :-D

ajeto.jpg

(Ajeto)

r2.jpg

Rosťa drtí prvního soupeře.

fanda.jpg

(zde jsem vyhověl jednomu fandovi s žádostí o fotku :-p   )

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář