Jdi na obsah Jdi na menu
 


1,2,3. kolo - doplněno

9. 10. 2018

Tak nám začla nová sezóna. Moje motivace psát nějaké články je poslední dobou stejně vysoká, jako chuť hrát šipky. Nicméně, abych nezklamal ty 2-3 lidi co sem občas vlezou, něco zkusím vypotit. Pokud jde o nás, budeme hrát ve stejném složení jako loni. Jeden přestup k nám se řešil, šlo by rozhodně o posílení ale ztroskotalo to na bůhvíčem. Jedinou změnou tak je hrací den - pátek místo neděle – halelujáá. Zatím máme za sebou 2 ligové a jeden pohárový zápas. V prvním kole kluci jeli do Havířova za Bambelokama. Nováček má v kádru televizním pódiem ošlehaného Marka Polyaka ale ani ten nezabránil naší pětici Ficek, Klimas, Pszczolka, Pilch a Bajtek urvat jasnou výhru 4:14. 100% byl Radek a velkým pozitivem a povzbuzením je fakt, že se Rosťovi Bajtkovi háže lépe než loni. V dalším týdnu nás čekal ve čtvrtek pohárový zápas v Ostravě proti místní Isoře Hotel Koblov. Kluci si pohodově zatrénovali  na pátek a vyhráli 3:21. V pátek jsme jeli na tradičně nejlepší výjezd sezóny do Orlové. Poprvé jsem si to tam zkusil v pozici neřidiče a je to docela fajn, až na určité výpadky paměti a pár miliard mrtvých mozkových buněk. Zatímco my jsme byli komplet, Orlů bylo sice taky hafo ale znatelně jim chyběl Marek Tíc, který kdesi lovil žraloky či co..Na druhou stranu jsou Orli posílení o expartyzána Jirku Dobrockého, který ukázal že šipky rozhodně nezapomněl a uhrál 3 body. Každopádně, nastupují sestavy: Pospíchal, Šeliga, Saj a Dobrocký, proti čtveřici Klimas, Pszczolka, Czudek a Pilch. Za domácí připraveni ještě Krčmář a Bajer. U nás Ficek, Bajtek a já. Detaily už se dávno rozplynuly v hmle, zápis je kdovíkde, takže spíše stručně. Začínáme skvěle a Orli uhrávají první bod až za stavu 0:4. Další série končí 2:2, takže do čtyřher si udržujeme náskok - 2:6. Obě čtyřhry klaply a odskakujeme na 2:8. Třetí čtyřka skončila smírně, což znamenalo naší výhru. I poslední série skončila plichtou a bereme tedy velice cennou výhru 6:12. Orli oslabeni byli, to je bez debat, ovšem nemá cenu spekulovat, jak by zápas vypadal, pokud by byl Marek přítomen. Už měl s námi plné zápisy ale také třeba jen bod. V plné síle budou ale Orli kousat fest. Také bych tím nechtěl nějak snižovat naši hru a výhru, všichni kluci hráli parádně, vypíchl bych opět 100% Radka a jeho 9x 133+.   Bylo to super – jako vždy s Orlama. Zpáteční cestu musí ale popsat někdo jiný :-)

 

Třetí kolo s Kryptokoriány máme odložené na listopad a v tom dalším nás čeká derby a nažhavený tým Mondu.

 

Stručný pohled na letošní složení první ligy. Chybí sice Gerlich..tedy nic ve zlém ale nechybí :-p  Mezi hlavní favority budou opět patřit Supi, nahoře jistě bude i Virus, kvalitně posílený o predátora Honzu Armlicha. V horních patrech se již tradičně budou pohybovat i Orli a Maníci. My bychom na špici samozřejmě chtěli hrát taky ale tak nějak tuším opět určitou rotaci sestavy, a bude tedy dost záležet, jak se na který zápas sejdeme. To už tu ale bylo i loni, a nakonec to dopadlo dobře, a navíc podobné starosti musí v průběhu sezóny řešit většina týmů. Letos si netroufnu tipovat, kdo by mohl mít problémy s udržením, protože třeba všichni nováčci mají v kádru zajímavé jména, a nevidím tam vyloženě outsidera, spíš by mohl někdo příjemně překvapit a vyskočit nahoru.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Reporty

(Johny, 16. 10. 2018 10:56)

Jsem se rozhodl rovněž sledovat,tudíž to vypadá na jinou hru než mariáš ;)

Re: Reporty

(Maja, 19. 10. 2018 22:09)

Tak dneska paráda proti supum luxusní zápas jako vždy.

Re: Re: Reporty

(kris, 20. 10. 2018 14:51)

a seknout Supy ve třech - ultraparáda.

jezuskote to jsou davy

(kris, 12. 10. 2018 17:48)

článek doplněn o zbytek, který se někde v původní verzi ztratil. Tímto zdravím našeho firemního ajťáka, který poblokoval kaj co a musím se s tím drbat doma a zanedbávat rodinu.. :-p

Re: jezuskote to jsou davy

(Radim Szkatula, 12. 10. 2018 22:00)

Marne. My z Mostu , musime hltat 1. ligu... :)))))

Na čase :)

(Radim Szkatula, 11. 10. 2018 18:04)

Od prvniho kola cekam na komenty. Ctu pokazde, kazdy zapas. Konecne... :)))))

Re: Na čase :)

(Maja, 11. 10. 2018 18:32)

Taky čekám a konečně jsem se dočkal.

Re: Re: Na čase :)

(Radim Szkatula, 11. 10. 2018 19:04)

Tak to uz jsme ti dva ze tri... :)

Re: Re: Re: Na čase :)

(Guga, 11. 10. 2018 21:58)

no a já jsem ten poslední do mariáše, ti to trvalo

Re: Re: Re: Re: Na čase :)

(Maro, 12. 10. 2018 8:41)

hlásím se jako náhradník,kdyby někdo z těch tři nemohl :-)